Ulaşım Hizmetleri

TED Şanlıurfa Koleji’nde ulaşım hizmetleri konusunda uzman servis soförleri çalışılmaktadır. Okul servisleri, uzman şoför ve refakatçi ile emniyet-düzen-özen ilkeleri esaslarına göre, öğrencilerin ulaşımlarını zaman kaybı yaşatmaksızın sağlamaktadır. yeni, konforlu, temiz, bakımlı, emniyet kemerli, ısıtma ve soğutma sistemleri yanı sıra, ilkyardım seti, trafik seti yangın söndürme gibi mecburi teçhizatın eksiksiz, kullanılmaya hazır bulunduğu modern araçlarla taşınmaktadır.

Öğretim yılı başında serviste mevcut öğrencilerin veli adı ve telefon numaralarının bulunduğu listeler servis sorumlusu şoför ve/veya refakatçiye, servis görevlilerinin iletişim bilgileri de velilere bildirilmektedir. Okula gidiş gelişlerde zaman kaybı olmaması ve servis içi düzenin sağlanması için hazırlanmış bulunan ‘Servis Kuralları’ listesi öğrencilerle paylaşılmaktadır. Her eğitim öğretim döneminde tüm şoför ve refakatçiler ‘Otobüs Şoförleri ve Refakatçiler için Trafikte Güvenli Sürüş ve Seyahat Eğitimi’ almaktadırlar.

Serviscell kullanan öğrenciler "Servis ne zaman gelecek?" ya da "Servisi kaçıracak mıyım?" kaygısı yaşamıyor. Veliler çocukları için kaygılanmıyor. Ne servis şoförü öğrencileri, ne de öğrenciler okul servisini beklemiyor. Okul yönetimimiz de servisleri anlık denetleyebiliyor. Geleceğe güvenle yetiştirdiğimiz çocuklarımızı, servis bekletmekle uğraştırmıyoruz. Velilerimiz, okul yolundaki çocuklarımız için artık endişelenmiyor! Veliler, sabah ve akşam servis aracının bekleme noktasına ne zaman geleceğini, öğrencilerin sabah gidiş ve akşam dönüşlerinde servis aracına binip, binmediğini, servis aracının okula kaçta giriş ve çıkış yaptığını Serviscell sayesinde anlık olarak öğrenebilirler.
Atatürk

Ansolon